
Találd meg álmaid állását egy kattintásra!
41 állás, 40 munkáltató
- Cvonline.hu
- Privát vagy céges e-mail? - kényes kérdés a munkahelyen
Privát vagy céges e-mail? - kényes kérdés a munkahelyen
Eltekintve attól a problémától, hogy a munkavállalók "privát kommunikációs ügyeinek" munkaidőben való intézése rendkívül időigényes és a munkavégzés rovására mehet, könnyedén továbbíthatók - gyakran a vezetőség és a többi érintett tudta nélkül - szándékosan vagy gondatlanul bizalmas céges, de akár ügyféladatok is. Viszont, ha bizalmas információ nem is szivárog ki, a céges fiókon keresztül küldött privát e-maillel legtöbb esetben a cég a domain-jének (xy@cég_domainneve.hu) valamint a hivatalos, automatikusan beillesztett aláírásnak köszönhetően egyértelműen azonosíthatóvá válik, így akár a vállalat hírneve is sérülhet, különösen akkor, ha a levelek kifogásolható tartalmakat vagy csatolt fájlokat tartalmaznak. Ezért mindenképpen javasolt egyértelmű belső szabályozást kialakítani, amelyben minden érintett munkavállalóval tudatni kell az e-mail fiók megengedett és tiltott használatának eseteit.
Hogyan ellenőrizheti egy munkaadó, hogy alkalmazottai betartják-e a szabályzatokat?
A legtöbb munkáltató a céges e-mail fiókok rendszeres vagy szúrópróbaszerű ellenőrzésére gondol először. Ha a munkavállalóink e-mail forgalmát ellenőrizni akarjuk, több korlátot is figyelembe kell venni, melyek közül elsődleges a munkavállaló levelező partnerének levéltitokhoz és személyes adatainak védelméhez fűződő joga. Ha a jogszabályi korlátok betartásával hajtjuk végre az ellenőrzéseket, akkor is elengedhetetlen, hogy a munkavállalók az ellenőrzésekhez - ismerve azok terjedelmét - már a munkaszerződésükben vagy akár egy külön megállapodásban hozzájáruljanak.
Amennyiben munkaadóként észrevesszük, hogy a munkatárs tiltott módon privát célokra is használja a céges e-mail fiókot, figyelmeztethetjük a munkavállalót, és felszólíthatjuk a szabályok betartására. Az e-mailt viszont tilos megnyitni és elolvasni, mivel azzal az érintett harmadik fél jogszabály által védett jogait is megsértjük. "Fontos azonban mérlegelni, mennyire alkalmazunk szigorú belső szabályzatokat és milyen erőforrásokat használunk fel azok betartásának ellenőrzésére, hiszen a csupán csekély mértékű magáncélú e-mail használat egyes kirívó példáktól eltekintve még nem okoz olyan mértékű bizalomvesztést a munkáltató részéről, hogy az az elbocsátást, vagy a figyelmeztetésen kívüli egyéb szankciókat indokolttá tenne "- fűzi hozzá a jogász szakember.
HR Portál
Karrier tanácsok
- Lehet hogy Borsod megyei lesz Magyarország hangja?
- Konzultáció a nyugdíjról: tovább nő a feszültség
- Három éve veszteségesek a pénzügyi vállalkozások
- Javult a munkaerő-piaci helyzet Vas megyében
- Milyen kihívásokhoz kell mentor?
- Egyre súlyosabb probléma a fiatal generáció kivándorlása
- Nemzetközi távmunka térkép: hol a legrugalmasabb a munkavégzés?
- Itt vannak hazánk családbarát munkahelyei
- Aktív időskor: többen dolgoznának a nyugdíjkorhatár után is
- Mire számíthatnak a közszférából elbocsátott dolgozók?
- Kudarcok nélkül - az álláskeresést is meg lehet tanulni
- Ezért adnak béren kívüli juttatásokat a cégek
- Veszélyben a mobilosok?
- Kapcsolatok kellenek a jó álláshoz?
- Bezárhatják vállalkozásaikat a rokkantak?
- Többen dolgoznak ma, mint egy évvel ezelőtt?
- Így lesz a tandíj a felsőoktatásban
- Ez történt 2011-ben a munka világában
- Álláskeresési taktika az ünnepek alatt
- Fantázia vagy valóság? - meghökkentő munkakörök a jövőben